Boże Ciało - msza pierwszoczwartkowa w bazylice św. Józefa

W Uroczystość Bożego Ciała, 4 czerwca 2015 roku przypadł także pierwszy czwartek miesiąca. Z tej okazji wspólnota naszego Seminarium w czwartkowy wieczór zgromadziła się na uroczystej Eucharystii w intencji rodzin i poczętego życia. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył arcybiskup Marian Gołębiewski - biskup senior z Wrocławia. Ponadto wśród wielu koncelebransów obecni byli m.in. abp. Piero Marini, bp. Edward Janiak, bp. Łukasz Buzun oraz bp. Stanisław Napierała. W homilii główny celebrans wskazał na ogromną liczbę zagrożeń dotyczących rodziny, które istnieją we współczesnym świecie. Przed błogosławieństwem abp. Piero Marini podzielił się pięknym świadectwem dotyczącym wielu lat przeżytych u boku świętego papieża Polaka Jana Pawła II. Po zakończonej Eucharystii w kaplicy świętego Józefa ordynariusz diecezji kaliskiej ks. bp. Edward Janiak wręczył dwunastu neoprezbiterom dekrety posyłające na pierwszą parafię posługi wikariuszowskiej.