Przysięga przed święceniami prezbiteratu

W czwartek, 11 kwietnia 2019 roku podczas porannej Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem Rektora seminarium - księdza Marcina Załężnego, siedmiu diakonów naszej diecezji złożyło wyznanie wiary oraz przysięgi niezbędne do przyjęcia święceń kapłańskich w stopniu prezbiteratu.

Dzień skupienia dla ceremoniarzy

W sobotę, 30 marca 2019 roku w naszym seminarium miał miejsce dzień skupienia dla ceremoniarzy. Uczestniczyło w nim 23 ministrantów z naszej diecezji.

Gość czwartkowy – ks. Krzysztof Nojman

W czwartek, 28 marca 2019 roku wspólnota naszego seminarium gościła w swoim gronie księdza kanonika Krzysztofa Nojmana - proboszcza parafii konkatedralnej pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim.

II część kursu lektorskiego dla ministrantów

W dniach 22-24 marca 2019 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu odbywała się druga część kursu lektorskiego.

Gość czwartkowy – ks. Jarosław Powąska

W czwartek, 21 marca 2019 roku wspólnota naszego seminarium gościła w swoim gronie księdza kanonika dr. Jarosława Powąskę - wykładowcę naszego seminarium, dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu.

Spotkanie z rodzicami kleryków I roku

W niedzielę, 17 marca 2019 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Kaliskiej odbyło się spotkanie z rodzicami kleryków I roku.

Rekolekcje wielkopostne 2019

W dniach 12-16 marca 2019 roku wspólnota naszego seminarium przeżywała rekolekcje wielkopostne. Wygłosił je ojciec dr Sebastian Wiśniewski.

I część kursu lektorskiego dla ministrantów

Od piątkowego wieczoru, 8 marca 2019 roku aż do niedzielnego popołudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu odbywała się pierwsza część trzeciego już kursu lektorskiego zorganizowanego przy współpracy Diecezjalnego Duszpasterstwa LSO oraz WSD.

Lektorat i kandydatura

W niedzielę, 3 marca 2019 roku o godzinie 11:00 w kaplicy seminaryjnej rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, w czasie której czterech alumnów trzeciego roku zostało ustanowionych lektorami a jeden alumn piątego roku został włączony do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu.

Gość czwartkowy - ks. Maciej Jóźwiak

W czwartek, 28 lutego 2019 roku wspólnota naszego seminarium gościła w swoim gronie księdza prałata Macieja Jóźwiaka - proboszcza parafii pod wezwaniem świętego Jana Ewangelisty w Koźminku, dziekana dekanatu koźminkowskiego, wieloletniego kapelana pierwszego Biskupa Kaliskiego Stanisława Napierały.