Gość czwartkowy – ks. Marcin Jóźwiak

W czwartek, 19 kwietnia 2018 roku wspólnota naszego seminarium gościła w swoim gronie księdza Marcina Jóźwiaka.

V Ogólnopolska Pielgrzymka Seminarzystów na Jasną Górę

W środę, 18 kwietnia 2018 roku wspólnota naszego seminarium uczestniczyła w V Ogólnopolskiej Pielgrzymce Seminarzystów Diecezjalnych i Zakonnych na Jasną Górę. Łącznie uczestniczył w niej około 2000 seminarzystów oraz 300 przełożonych. Pielgrzymka odbywała się pod hasłem "W Sercu Jezusa, w Sercu Maryi".

I część kursu lektorskiego

W piątek, 13 kwietnia 2018 roku w naszym seminarium rozpoczęła się I część kursu lektorskiego, który został zorganizowany dla ministrantów naszej diecezji.

Przysięga przed święceniami prezbiteratu

Podczas czwartkowej Eucharystii, 12 kwietnia 2018 roku czterech diakonów naszego seminarium w obecności wspólnoty seminaryjnej uroczyście złożyło wyznanie wiary oraz podpisało przysięgi niezbędne do przyjęcia święceń kapłańskich w stopniu prezbiteratu. Przed nimi ostatnia prosta do święceń, które odbędą się 26 maja.

Modlitwa o powołania w parafii pw. Św. Jana Pawła II w Kaliszu

"Proście Pana żniwa, aby wyprawił robotników na swoje żniwo" (Łk 10,2b). Odpowiadając na wołanie Chrystusa klerycy oraz moderatorzy naszego seminarium w piątkowy wieczór (23 marca) udali się do parafii pod wezwaniem świętego Jana Pawła II w Kaliszu, aby wraz z tamtejszą wspólnotą parafialną modlić się w intencji kapłanów, kleryków oraz o nowe powołania do naszego kaliskiego seminarium.

Stand up - spotkanie młodzieży w seminarium

W piątkowy wieczór, 16 marca 2018 roku do naszego seminarium przybyło blisko 300  młodych ludzi z różnych parafii naszej diecezji w ramach kolejnego już spotkania "Stand up".

Gość czwartkowy – ks. Witold Kałmucki

W czwartek, 15 marca 2018 roku wspólnota naszego seminarium gościła w swoim gronie księdza Witolda Kałmuckiego.

Gość czwartkowy – ks. prałat Wiesław Kondratowicz

W czwartek, 8 marca 2018 roku wspólnota naszego seminarium gościła w swoim gronie księdza prałata Wiesława Kondratowicza, który przewodniczył uroczystej Eucharystii.

Ustanowienie nowych akolitów

W sobotę, 3 marca 2018 roku o godzinie 11:00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, w czasie której sześciu alumnów IV roku, zostało ustanowionych akolitami.

Rekolekcje wielkopostne 2018

Od 27 lutego do 3 marca 2018 roku wspólnota naszego seminarium przeżywała rekolekcje wielkopostne. Prowadził je ksiądz Antonio Panaro pochodzący z Włoch, od 21 lat pracujący w Polsce, od 7 lat prefekt studiów w Redemptoris Mater w Warszawie.