Gość czwartkowy – ks. Andrzej Szudra

W czwartek, 16 maja 2019 roku na zaproszenie księży moderatorów do naszego seminarium przybył ksiądz prałat Andrzej Szudra - proboszcz parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim. Przewodniczył on wieczornej Eucharystii sprawowanej ku czci świętego Andrzeja Boboli - głównego patrona Polski.

Profesor Félix María Arocena Solano w naszym seminarium

We wtorek, 14 maja 2019 roku w naszym seminarium odbył się wykład pt. Wprowadzenie do liturgii mozarabskiej. Prowadził go w języku hiszpańskim ksiądz profesor Félix María Arocena Solano.

Święcenia diakonatu

W niedzielę, 12 maja 2019 roku w kościele konkatedralnym pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim sześciu alumnów V roku naszego seminarium przyjęło święcenia w stopniu diakonatu.

Gość czwartkowy – ksiądz Adam Modliński

W czwartek, 9 maja 2019 roku wspólnota naszego seminarium gościła w swoim gronie księdza prałata Adama Modlińskiego - proboszcza parafii katedralnej pod wezwaniem świętego Mikołaja w Kaliszu, na terenie której znajduje się nasze seminarium.

Przysięga przed święceniami diakonatu

W sobotę, 4 maja 2019 roku, w liturgiczne wspomnienie świętego Floriana, podczas porannej Mszy Świętej sześciu alumnów V roku złożyło wyznanie wiary oraz przysięgi niezbędne do przyjęcia święceń kapłańskich w stopniu diakonatu. Eucharystii, w której uczestniczyła cała wspólnota seminaryjna przewodniczył ksiądz Rektor Marcin Załężny.

Wyjazd maryjny 2019

W dniach 1-3 maja 2019 roku klerycy naszego seminarium wraz z ojcem duchownym uczestniczyli w wyjeździe maryjnym.

Dzień skupienia na koniec kwietnia

Dnia 30 kwietnia 2019 roku wspólnota naszego seminarium przeżywała dzień skupienia. Prowadził go ksiądz dr Stanisław Urmański przybyły z Warszawy.

Dzień skupienia dla lektorów

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 28 kwietnia 2019 roku w naszym kaliskim seminarium obył się dzień skupienia dla lektorów. Uczestniczyło w nim 26 ministrantów.

Pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego

W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019 roku wspólnota naszego seminarium uczestniczyła w diecezjalnym spotkaniu młodzieży na Górze Krzyża Jubileuszowego w Parzynowie koło Ostrzeszowa.

Przysięga przed święceniami prezbiteratu

W czwartek, 11 kwietnia 2019 roku podczas porannej Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem Rektora seminarium - księdza Marcina Załężnego, siedmiu diakonów naszej diecezji złożyło wyznanie wiary oraz przysięgi niezbędne do przyjęcia święceń kapłańskich w stopniu prezbiteratu.